Materiały
  • Linki do interesujących stron

    Linki do polecanych stron związanych tematycznie z zagadnieniami prawa jazdy, przepisów ruchu drogowego i egzaminami.

Wizyty
Dziś: 40Wszystkie: 958

Kategoria A

Kursy na prawo jazdy » Kategoria A

Kategoria A uprawnia do kierowania dowolnymi motocyklami, ale posiada swoje ograniczenie – minimalny wymagany wiek:

a) 20 lat — dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A, jeżeli osoba co najmniej od 2 lat posiada prawo jazdy kategorii A2,

b) 21 lat — dla motocykli trójkołowych o mocy przekraczającej 15 kW (20,39KM), jeżeli osoba posiada prawo jazdy kategorii A [czyli aby wejść na większą trajkę lub motocykl z wózkiem, musisz mieć roczne doświadczenie na dużych motocyklach - przyp. red.],

c) 24 lata — dla pojazdów określonych w prawie jazdy kategorii A, jeżeli osoba nie posiadała co najmniej przez 2 lata prawa jazdy kategorii A2.

Ośrodek Szkolenia Kierowców Romana Urbana w Przemyślu przeprowadza szkolenia na kategorię A. Szkolenie obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne: jazdę na placu manewrowym i w mieście. 

Podczas jazdy w mieście instruktor jedzie samochodem za kursantem poruszającym się motocyklem. Porozumiewanie następuje za pomocą zestawu bezprzewodowego.

Nasi instruktorzy mają duże doświadczenie w jeździe motocyklami różnego rodzaju i o różnej pojemności. Skorzystaj z ich doświadczenia. Nieumiejętna nauka jazdy na motocyklu może nieść za sobą przykre konsekwencje.