Organizujemy w Przemyślu kursy podstawowe i dodatkowe prawa jazdy kategorii: A, A1, A2, AM, B, C, B+E, C+E
Linki do polecanych stron związanych tematycznie z zagadnieniami prawa jazdy, przepisów ruchu drogowego i egzaminami.
Nasz ośrodek szkolenia kierowców prowadzi zajęcie w Przemyślu, jednak adresatami naszych kursów na prawo jazdy są nie tylko mieszkańcy Przemyśla, ale również osoby mieszkające w miejscowościach sąsiednich jak np.: Żurawica, Wyszatyce, Ostrów, Prałkowce, Krasiczyn, Pikulice, Hermanowice, Kuńkowce,Łętownia, Nehrybka, Grochowce, Wapowce i wiele innych.
Ponieważ działamy od lat w pięknym ponad 1000-letnim mieście Przemyślu, chcielibyśmy przedstawić krótko historię tego miasta.
Przemyśl został założony już w VII wieku, a przynajmniej tak mówi legenda :)
Pierwszą wzmiankę znajdujemy w kronice ruskiej z X wieku. W tym okresie miasto zostało przyłączone przez księcia kijowskiego Włodzimierza wielkiego do własnego państwa. Dopiero w XI wieku król Bolesław Chrobry przyłącza Przemyśl do Polski. W latach 1087 - 1124 władzę nad tymi ziemiami sprawuje dynastia Rościsławowiczów. Od roku 1340 miasto ponownie należy do Polski za przyczyną króla Kazimierza Wielkiego. W XIV wieku krótko władzę przyjmują Węgrzy. Od czasów Władysława Jagiełły miasto na długo pozostaje w rękach polskich. Wieki XIV i XV to złoty okres rozwoju miasta. Rozwija się nie tylko centrum, ale również miejscowości sąsiednie.
Przemyśl był wielokrotnie najeżdżany przez Tatarów, Szwedów, Kozaków.
Długotrwałe wojny i klęski żywiołowe w wieku XVII kończą dobry okres w historii Przemyśla. Trwa to do połowy XIX wieku, kiedy to Austriacy postanawiają zbudować twierdzę. Budowa Twierdzy Przemyśl to kolejny okres rozkwitu miasta. Podczas I Wojny Światowej był on miejscem krwawych walk z Rosjanami.
Podczas II Wojny Światowej miasto zostało podzielone na dwie części: niemiecką (Zasanie) i rosyjską (Stare Miasto) granicą na rzece San.
Obecnie miasto liczy ok. 66 000 mieszkańców i jest jednym z większych miast w południowo-wschodniej Polsce.
Więcej informacji na temat Przemyśla, jego historii i zabytków można znaleźć na stronie przewodnika po Przemyślu, dostępnej pod adresem: http://www.miasto-przemysl.ugu.pl